fitstyl telefon: +48 501 513 610, mail: fitstyl@fitstyl.pl
Ośrodek Edukacyjny Zdrowie i Uroda
masaz_top

masaz_3

masaz_1

masaz_2

Masażyści:

mgr Agnieszka Kitala - Absolwentka Akademi Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunek Fizjoterapia oraz Policealnej Integracyjnej Szkoły Masażu Leczniczego nr 2 W Krakowie Dodatkowe szkolenia zawodowe:
-Koncepcja terapii obrzękowej (drenaż limfatyczny + terapia przeciw obrzękowa)
-Masaż tajski
-Masaż gorącymi kamieniami, stemplami
-Masaż kobiety w ciąży – rewitalizacja poporodowa
-Terapia punktów spustowych
-Taping medyczny
-Wybrane „miękkie” techniki manualne w terapii zaburzeń czynnościowych kręgosłupa i stawów obwodowych
-„Miękkie” techniki manua

mgr Jarosław Dymek – fizjoterapeuta

|Masaże
Masaż klasyczny całościowy 80 zł (około 70 min.)
Masaż klasyczny miejscowy 30 zł (około 15 min.)
Masaż klasyczny częściowy 40 zł (około 30 min.)
Masaż specjalistyczny (limfatyczny, segmentarny) 115 zł (około 70-90 min.)
Drenaż limfatyczny (jedna kończyna) 50 zł (około 30 min.)
Drenaż limfatyczny (obie kończyny) 80 zł (około 50 min.)
Masaż odchudzający (antycellulit) 70 zł (około 50 min.)
Masaż odchudzający (antycellulit)
– częściowy
50 zł (około 30 min.)
Masaż kosmetyczny twarzy 50 zł (około 30 min.)
Masaż całościowy + m. kosmetyczny twarzy 110 zł (około 90 min.)
Masaż aromaterapeutyczny 75 zł (około 45 min.)
Masaż stóp 70 zł (około 50 min.)
Masaż gorącymi kamieniami 180 zł (około 90 min.)
Masaż gorącymi kamieniami 145 zł (około 60 min.)
Masaż grzbietu z kamieniami 70 zł (około 30 min.)
Masaż stemplami ziołowymi 170 zł (około 60 min.)
Masaż tajski 145 zł (około 60 min.)
Indywidualne zajęcia profilaktyczno – lecznicze z fizjoterapeutą 70 zł (około 60 min.)

MASAŻ KLASYCZNY — Celem masażu klasycznego jest działanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe na skórze, a także na układ krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY — dzięki niemu można wymodelować i wyszczuplić sylwetkę, a także pozbyć się cellulitu. Jest masażem najintensywniejszym ze wszystkich. Ugniatanie, uciskanie i oklepy-wanie ciała jest dość bolesne, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej.

MASAŻ RELAKSACYJNY — ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne. Ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Po jego zakończeniu poczujesz się dobrze zarówno fizycznie, psychicznie, jak i emocjonalnie.

MASAŻ STÓP
Masaż stóp może mieć charakter leczniczy, jeśli poznamy obszary na stopach, którym przyporządkowane są poszczególne narządy wewnętrzne. Metoda, o której mówimy nazywa się refleksoterapią, a obszary wyznaczone do masowania określamy mianem receptorów.

Hipokrates uważał, że najlepsze obuwie, to brak obuwia …Chodzenie po rosie, czy po plaży hartuje nas. Jeśli taki spacer jest niemożliwy, a chcemy naturalną metodą zwiększyć aktywność naszego organizmu, to masaż stóp jest tu jak najbardziej wskazany.

Związek leczniczy między receptorami na stopach, czy dłoniach a całym organizmem zauważył na początku XX wieku amerykański lekarz William Fitzgerald.
Po przeanalizowaniu starych zapisków uzdrowicieli Japonii, Chin czy Egiptu doszedł on do wniosku, że uciskając wybrane miejsce na stopie można pozbyć się np. bólu głowy.

Dzisiaj wiemy, że dzięki masażowi stóp można pobudzić siły regulacyjne i regeneracyjne organizmu do utrzymania zdrowia lub samoleczenia.
Mówiąc o zdrowiu mamy na myśli zdrowie ciała, emocji i umysłu. Refleksoterapia jest, bowiem terapią holistyczną („holos” greckie słowo oznacza „całość”).

Refleksoterapia ma działanie relaksujące, przeciwbólowe, zapobie-gawcze, wspomagające leczenie chorób, kojące oraz oczysz-czające organizm.
Wśród chorób leczonych refleksoterapią znajdują się przede wszystkim: bóle stawowe i kręgosłupa, bóle głowy, migrena, schorzenia dróg oddechowych, problemy z przemianą materii, niestrawność, nerwowość, bezsenność, choroby dróg moczowych oraz schorzenia skóry.

Angelika Szewczyk

Indywidualne zajęcia profilaktyczno – lecznicze z fizjoterapeutąłączące w sobie elementy fizjoterapii, leczenia ruchem, gimnastyki i różnych form masażu. Zajęcia mają charakter indywidualny i opieraję się o programy terapeutyczne dla konkretnych jednostek chorobowych.
Rehabilitacja z fizjoterapeutą prowadzona jest w zakresie:
– schorzeń ortopedycznych (bóle Kręgosłupa, uszkodzenia tkanek miękkich, po urazach)
– Wad postawy ( skoliozy, wady kolan, stóp)
– schorzeń neurologicznych i reumatologicznych (dyskopatie, RZS, ZZSK)